WYMIANA
Wymiana dóbr kolekcjonerskich to najlepszy, najszybszy sposób, żeby powiększyć swoje zbiory. Większość moich biletów pochodzi właśnie od innych kolekcjonerów. Nie tylko zbieraczy biletów, ale także od osób, które zajmują się gromadzeniem innych przedmiotów w myśl zasady: ja tobie zbieram to, co ciebie interesuje, ty dla mnie bilety.

Udało mi się nawiązać kontakt z wieloma osobami, które zajmują się zbieractwem np. opakowań po czekoladach, papierosach, kalendarzyków reklamowych, pocztówek, kart telefonicznych, magnetycznych, znaczków, zakładek, pamiątek sportowych itp itd. Dlatego też mój pokój to istna rupieciarnia - można tu znaleźć wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość kolekcjonerską. Z jednymi kontakt jest bardzo częsty, z innymi rzadszy, ale zawsze efektywny. Z kilkudziesięcioma osobami handel wymienny trwa już kilka lat ku obopólemu zadowoleniu. Są to nie tylko kolekcjonerzy z Polski, ale także z wielu krajów swiata (Hiszpania, Argrentyna, Chile, Japonia, Rosja, Czechy, Anglia ...). Wymianę prowadzę zawsze na zasadzie, że wysyłam, co mam. Nie przeliczam biletów na kalendarzyki czy karty ( np. 2 bilety za kalendarzyk ) - dostałeś ode mnie 40 kalendarzyków, a masz tylko 10 biletów ? - nie szkodzi. Na drugi raz może być odwrotnie. Raz jeden zyska, raz drugi. I takich partnerów sobie najbardziej cenię.

Zawsze chętnie nawiązuję nowe kontakty z kolekcjonerami różnych rzeczy. Jeśli zbierasz cokolwiek, a masz na zbyciu bilety - napisz. Może będę w stanie Ci pomóc - może mam to, co Ty potrzebujesz ?

Pamiętaj - bilet to nie śmieć, to nie papierek, który należy wyrzucić. NIE WYRZUCAJ - jest on przedmiotem pożądania wielu kolekcjerów, wielu na ten bilet czeka.
               
Sporą część moich zbiorów można obejrzeć na innej stronie - aktualizowanej do roku 2005 -    12000 moich biletów
E-mail :    piotr-56@wp.pl                          POWRÓT:          Strona główna